Home » AMERIKA » 24 Nisan’da Los Angeles’da Yaşanan Skandal

24 Nisan’da Los Angeles’da Yaşanan Skandal

unnamed

24 Nisan 2016 tarihinde Los Angeles Türk Konsolosluğu önünde düzenlenen eylemde büyük bir skandalın yasandigi ortaya cikti.

Ermeni nüfusunun yoğun olarak bulunduğu Los Angeles şehrinde 1915 olaylarını protesto etmek için bir araya gelen on binlerce Ermeni, Wilshire Bulvarı üzerinde bulunan Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosluğu’na yürüdü.

Türkiye aleyhinde sloganlar atarak Başkonsolosluk binası önünde toplanan kalabalık, burada kendilerini bekleyen 38 kisilik Türk grubunun karşı protestosuna, sözlü saldırı ve tahrik edici eylemlerle cevap verdi.

Alınan güvenlik önlemlerine karşın sözlü tacizlerin ötesine geçerek Türk gruba pet şişe, limon, portakal ve jant somunu atarak saldıran ve ellerindeki Türk bayrağını tahrip eden Ermeni grup, polis tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Konsolosluğa yürüyen binlerce Ermeni protestocuya karşı Los Angeles semalarında beliren uçaklardan biri, yanlış web sitesinin adresini paylaşınca büyük bir yanlisligin altına imza atmış oldu.

Los Angeles semalarinda Türk tezini savunan http://factcheckarmenia.com yerine, yapılan hata sonucu Ermeni diasporası ANCA’nin web sitesi http://factcheckarmenian.com uçuruldu.

13113256_10154070582193604_1850007213_o-2ATASC Baskan Yardimcisi Ayca Altintig, NYCTurk.com’a gonderdigi tekzip yazısında ‘yanlisligin kiralanan uçak şirketinin yaptigi basit bir hatadan kaynaklandigini‘ söyledi.

Uçak şirketinin ‘göklerde kocaman bir Türk bayrağı da uçurduğunu‘ söyleyen Altintig, sirketin kendilerine yolladiklari email ile yapılan hatadan dolayi ‘özür dilediğini‘ belirtti.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.