Home » Featured » Turkish Heritage Vakfı’nın Yeni Başkanı Ali Çınar Oldu

Turkish Heritage Vakfı’nın Yeni Başkanı Ali Çınar Oldu

tho-staff-at-628-event-jpegTurkish Heritage Vakfi Baskani Halil Danışmaz’in gorevinden ayrildigi öğrenildi.

Turkish Heritage yönetimi tarafından kamuoyuna resmi bir aciklama yapilmamasina rağmen Başkan yardimcisi olarak gorev yapan Ali Çınar‘in yeni başkan olduğu vakfin websitesinde goruluyor.

Ali Çınar Turk Amerikan Dernekleri Federasyonun’da Baskanlik yapmişti.

Danışmaz’in Albayrak’a ABD’den düzenli bilgi gönderdiği iddia ediliyordu

Redhack’in açıkladığı e-postalarda, Turkish Heritage Vakfı Baskani Halil Danışmaz’in Amerika’da faaliyet gösteren kişi ve kurumlar hakkında Cumhurbaşkanı Erdogan’in damadı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bakan Albayrak’a “düzenli bilgi” gönderdiği iddia edilmişti.

FBI sorgulamıştı

RedHack tarafından sızdırılan bir  başka e-posta’da ise, ‘Musiad USA’ ve ‘Turkish Heritage’ yöneticilerinin, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan adına Amerikan siyasetine müdahale etmek için çalışmak ve Türkiye Cumhuriyeti hükümeti adına casusluk yapmak’ şüphesi ile Federal Araştırma Bürosu (FBI) tarafindan sorgulandığı iddia edilmişti.

Müsiad USA baskan yardimcisi İbrahim Uyar’ın Berat Albayrak’a eylül ayında gönderdiği iddia edilen bir e-posta’da Federal Araştırma Bürosu (FBI) tarafından temmuz ayında önce kendisinin, daha sonra da Turkish Heritage Organization başkanı Halil Danışmaz, Müsiad USA başkanı Mustafa Tuncer, işadamı Murat Güzel ve Uyar’in asistanı Emre Eren’in de sorguya alındığını aktardigi iddia edilmişti.

FBI tarafından sorgulanan İbrahim Uyar’in yeşil kart başvurusu reddedildiği ogrenilmisti.

Marksist hacker grubu RedHack, 23 Eylül’de Twitter’dan bir açıklama yayınlayarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın kişisel e-posta adreslerini (Google, Yahoo ve Apple hesaplarını) ele geçirdiğini, “#AlpAltınörs ve #AslıErdoğan başta olmak üzere solcu muhalifler serbest bırakılmazsa” bu e-postaları yayınlayacağını duyurmuştu.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.