Home » AMERIKA » “Benimle Oynar misin?” Chelsea Film Festivalinde

“Benimle Oynar misin?” Chelsea Film Festivalinde

211020131541064556168“Benimle oynar misin?” Chelsea film festivalinde gosterilecek

18 Ekim gunu New York’da Chelsea film festivali kapsaminda gosterilecek olan film, Beşiktaş’ı, kentsel dönüşümünü, Beşiktaş taraftar grubu çArşı’yı, tribün-semt ilişkisini, değiş(tiril)en kent yaşamı çerçevesinde insan ilişkilerini konu alıyor ve tüm bunları masalsı bir dille izleyiciyle buluşturuyor.

‘Benimle Oynar mısın?’ Filminin Özeti

Talihsiz bir olay sonrasında ceza alarak hapishaneye gönderilen Sibel, sekiz yıllık mahkumiyetin ardından özgürlüğüne kavuşur. İlk işi ise bu süreçte yetimhanede barınan kızı Rüya’ya tekrar kavuşmaktadır. Kızını yanına alıp doğduğu günden bu yana yaşadığı Beşiktaş semtinden, Antalya’ya taşınmayı planlar. Ne var ki Rüya’nın bu güzel semti bırakmaya niyeti yoktur. Zira Rüya annesinin yokluğunda Beşiktaş’a sımsıkı sarılmış ve büyüdüğünde Beşiktaş’ta futbol oynayan bir oyuncu olmanın hayallerini kurar olmuştur. Bu nedenle annesiyle başka bir şehre taşınmayı istemeyen Rüya’nın acil olarak yapması gereken daha önemli bir iş vardır: Annesinin hapse düşmesine neden olan babasını bulmak…

Arka planda Beşiktaş taraftar sevgisini işleyen filmin oyuncu kadrosunda Eyşan Özhim, Ertan Saban ve Uğur Polat’ın yanı sıra küçük oyuncu Rüzgar Boyle de yer alıyor.

Gosteri tarih ve saati: 18 Ekim 2014, saat 8:15pm

Adres:
SVA Theatre
333 W 23rd St New York, NY 10011

Regular $13
Student/Senior $8

Buy Ticket

Will You Play With Me?
112 min | Comedy, Drama | Turkey | 2013 By Aydin Bulut

After an unfortunate event involving a politically powerful man, Sibel is imprisoned for 8 years. Upon her release, she seeks out her son Rüya, who has been staying in an orphanage for 8 years. She takes her son and plans to go to Antalya, leaving the neighborhood she has lived in since the day she was born: Beşiktaş–but Rüya has no interest in leaving with her. Rüya fell in love with Beşiktaş while his mother was gone, and dreams of becoming a famous soccer player in Beşiktaş. Rüya also has another important goal–finding the father he had never known.

21036260_20130905102314246

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.