Home » Featured » Birleşmiş Milletler Önünde “Erdoğan Yargılansın” Mitingi

Birleşmiş Milletler Önünde “Erdoğan Yargılansın” Mitingi

afisler_ikiliSosyalist Yeniden Kurtuluş Partisi (SYKP) Birleşmiş Milletler Binası önünde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “IŞİD’e verdiği destekten dolayı” yargılanması için protesto mitingi düzenlemeye hazırlanıyor.

21 Mayıs’ta saat 12:00’de Cenevre’deki Birleşmiş Milletler (BM) binası önünde düzenlenecek miting için afiş hazırlayan SYKP “İnsanlık ve savaş suçlarından dolayı yargılanacaksın Erdoğan” diye yazdı.

Uluslararası güçlerin sessizliğini bozmak ve kamuoyunun dikkatini Erdoğan’ın işlediği suçlara çekmek için düzenlenen mitingin ardından toplanan yaklaşık 50 bin imza BM Uluslararası Adalet divanına teslim edilecek.

21 Mayıs cumartesi günü 13.00’da başlayacak mitinge BM İnsan Hakları Komisyonu üyesi Jean Ziegler, Parti der Arbeit (İsviçre Emek Partisi) Genel Başkanı Gavriel Pinson, HDP Eski Milletvekili Hasip Kaplan, Avrupa Aleviler Birliği Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Mat ve SYKP Eşgenel Başkanı Tuncay Yılmaz da katılacak.

SYKP Avrupa örgütü miting sonrası teslim edilecek imzalarla birlikte Erdoğan – IŞİD ilişkilerine, Sur, Cizre, Nusaybin’deki savaş suçlarına ve Türkiye’deki anti demokratik uygulamalar ve insan hakları ihlallerine ilişkin birer rapor verecekler.

Dünyaca ünlü sosyologlar Noam Chomsky ve Norman Peach’inde birer mesaj göndererek desteklediği mitinge özellikle İsviçre’den ve diğer Avrupa ülkelerinden katılım olması bekleniyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.