Home » Featured » Büyükelçi suikastını El Nusra üstlendi!

Büyükelçi suikastını El Nusra üstlendi!

Çevik kuvvet polisi Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülen Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov cinayetini El Nusra üstlendi.

Sputnik’in geçtiği habere göre, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a önceki gün düzenlenen suikastı, Fetih el Şam Cephesi (eski adıyla El Nusra Cephesi) üstlendi. Fetih el Şam, Karlov’a düzenlenen suikastı, internette paylaşılan bir mektup ile üstlendi.

Mısır gazetesi El Yum El Seba ise Karlov’a düzenlenen suikastı, Fetih el Şam öncülüğünde İdlib’de kurulan Fetih Ordusu’nun üstlendiğini ileri sürdü. Habere göre, Fetih Ordusu’nun suikastı üstlendiğini açıkladığı bir bildirinin görüntüsüne de yer verdi.

Karlov önceki gün bir sanat galerisindeki sergi açılışında uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetmişti. Karlov’a ateş eden Mevlüt Mert Altıntaş isimli saldırgan, önce “Halep’i unutmayın, Suriye’yi unutmayın” diye bağırmış, ardından da El Kaide’ye ait olduğu belirtilen Arapça neşidi okudu. Altıntaş, düzenlenen operasyonla boynundan vurularak öldürülmüştü. Rusya Dışişleri Bakanlığı, suikastı “terör eylemi” olarak nitelemişti.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.