Home » Featured » CHP’nin Anıtkabir Yürüyüşüne Yoğun Katılım

CHP’nin Anıtkabir Yürüyüşüne Yoğun Katılım

chp-yuruyus-@dr_sozdemir-CHP’liler Ankara valiliğinin izin vermediği Anıtkabir yürüyüşünü güzergah değişikliği yaparak gerçekleştirdi.

CHP Gençlik Kollları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı kapsamında Anıtkabir’e bir yürüyüş yapmayı planlamış, bu amaçla Ankara valiliğinden izin istemişti. Ancak valilik dün ‘güvenlik gerekçesiyle’ yürüyüşe izin verilemeyeceğini açıklamıştı. Bunun üzerine akşam saatlerinde CHP’nin Twitter hesabından yasağın tanınmayacağı duyurulmuştu. CHP’li vekillerin de yürüyüş yapılacağına dair peş peşe açıklamalarının ardından son noktayı parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu koymuş, “Yarın yürüyoruz, bütün gençleri de bekliyoruz” diye meydan okumuştu.

CHP yönetimi uzlaşma sağlayabilmek için İçişleri Bakanı Efkan Ala ve emniyet yetkilileriyle görüştü. Bunun üzerine Gazi Mustafa Kemal Bulvarı yerine Kumrular Caddesi üzerinden yürünmesinde anlaşıldı. CHP yönetimi asıl amaçlarının Anıtkabir’e yürümek olduğunu kaydetmişti.

Yürüyüş Kılıçdaroğlu ve çok sayıda CHP’linin katılımıyla başladı.

Etkinliğe yoğun katılım olduğu, her yaştan Ankaralının yürüdüğü görüldü. Kılıçdaroğlu, CHP korteji eşliğinde Gençlik Marşı’nı söyledi.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.