Home » AMERIKA » En Son Chicago Cubs Kazandığında Osmanlı Devleti Vardı

En Son Chicago Cubs Kazandığında Osmanlı Devleti Vardı

screenshot_7Chicago Cubs; World Series’ı en son 14 Ekim 1908’de kazanmıştı.

Amerikan Beyzbol Ligi’nde 108 yıl sonra Cubs, World Series’ı kazanmanın haklı gururunu yaşıyor. Seride 3-1 geriye düşmesine rağmen pes etmeyen Cubs, seriyi 4-3 galibiyetle tamamlayarak dün gece yarısı Chicago halkını sokaklara döktü.

MLB final serisinin 7’nci ve son maçında, 1948’den beri şampiyonluk yaşayamayan Cleveland Indians ile 1908’den bu yana şampiyonluğa hasret Chicago Cubs karşılaştı.

Cleveland şehrindeki Progressive Field’da yaklaşık 4,5 saat süren ve yağmur nedeniyle 17 dakika duran maçın ardından, normal sezonda 94 galibiyet ve 67 mağlubiyet yaşayan Indians’ı uzatma devresi sonunda 8-7 mağlup eden Cubs, final serisini 4-3 kazanarak üçüncü şampiyonluğuna ulaştı.

screenshot_8Maçın ara bölümlerinde Cubs’ın 6-3 üstünlüğü bulunuyordu. 9. oyuna gelindiğinde Indians durumu 6-6’ya getirmeyi başardı. Oyunun uzadığı sırada sağanak yağış başladı ve oyuna 17 dakika ara verildi. Son kısımda Cubs durumu 8-6’ya getirdi ve şampiyonluğunu ilan etti. Şampiyonlukla beraber binlerce Şikagolu sokaklara çıktı. Cubs’ın maçlarını oynadığını Wrigley Field’da canlı yayın sağlanıyordu maçın ardından binlerce insan özellikle buraya akın etmeye başladı. Havayi fişek seslerinin kesilmediği gece, Chicago için tarih sayfalarında özel bir gece olarak yer alacak.

Cubs oyuncularının taraftarlarıyla Wrigley Field’da şampiyonluk kutlaması yapması bekleniyor. Yıllar önce değeri 800 Milyon Dolar olan Cubs için şuan değerinin 3 Milyar Dolar olduğu ifade ediliyor.

screenshot_6Ayrıca ilginç bir durum daha yaşandı. @RaysFanGio isimli bir Twitter kullanıcısı 4 Kasım 2014 tarihinde 2016 finalinin Cubs ile Indians arasında oynanacağını ve oyunun uzayacağını yazan Tweet’i gecenin gündemleri arasındaydı.

Yaklaşık 160 bin RT alan Tweet’e şaşırmamak elde değil.

 

 

Burak Özdemir, Chicago

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.