Home » Featured » Erdoğan, Alman Basınının Peşini Bırakmıyor

Erdoğan, Alman Basınının Peşini Bırakmıyor

1022003400Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce şikayetçi olduğu Alman komedyen Jan Böhmermann’a destek veren Almanya’nın en büyük medya grubu Springer’in yöneticisi Mathias Döpfner’e karşı ihtiyati tedbir kararı alınması talebiyle mahkemeye başvurdu.

Deutsche Welle’in haberine göre, Erdoğan’ın Alman avukatı Ralf Höcker Alman haber ajansı dpa’ya yaptığı açıklamada, Döpfner’in Alman komedyen Jan Böhmermann’ın Cumhurbaşkanı hakkında yazdığı ‘sövgü şiiri’ne verdiği açık destek nedeniyle başvuruda bulunduklarını kaydetti.

Köln Asliye Mahkemesi’nin ihtiyati tedbir kararı alınmasına sıcak bakmadığını belirten Höcker, eğer bu yönde bir karar çıkmazsa Erdoğan’a bir üst mahkemeye gitmesini tavsiye edeceğini söyledi.

Bild’ ve ‘Die Welt’ gazetelerinin sahibi Alman medya devi Axel Springer AG’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mathias Döpfner, ‘Welt am Sonntag’ gazetesi için kaleme aldığı açık mektup ile Böhmermann’a destek çıkmıştı. Mektubunda “Her şeyden önce şunu söylemek isterim: Şiirinizi başarılı buldum. Kahkaha attım” ifadelerine yer veren Döpfner, Böhmermann’ın tüm ifadelerini, hatta hakaretlerini bile kendisinin saydığını yazmış ve hukuken de tüm bu söylemlere sahip çıktığını kaydetmişti.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.