Home » Featured » Erdoğan’dan Başkanlık için Bahçeli’ye ‘çok çok teşekkür’

Erdoğan’dan Başkanlık için Bahçeli’ye ‘çok çok teşekkür’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP ve MHP’nin uzlaşmasının ardından Meclis’e sunulan 21 maddelik anayasa teklifiyle ilgili, Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye teşekkür etti.

Erdoğan, parlamentonun ‘arzulanan’ kararı vereceğini temenni ettiğini söyledi.

Akşam saatlerinde Meclis’e sunulan 21 maddelik teklifte, cumhurbaşkanının yürütmenin başı olacağı ve başbakanlığın kalkacağına dair maddeler de yer alıyor. Yıldırım, teklifin sunulmasının ardından, “Cumhurbaşkanı için yetki karmaşası sona eriyor. Artık koalisyonlar dönemi sona ermiş oluyor” demişti.

CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök ise, “MHP tabanının sağ duyulu davranacağına ve AKP’nin Türkiye’yi sürüklemek istediği rejim değişikliğine engel olacağına inanıyorum” demişti.

Erdoğan: Çok çok teşekkür

İstanbul’daki bir törende konuşan Erdoğan şunları söyledi: “Bugün parlamentoya sunulan yeni anayasa çalışması hususunda sayın başbakanımıza ve MHP genel başkanına, bu çalışmalarda emeği geçen arkadaşlara huzurunuzda çok çok teşekkür ediyorum. Temenni ediyorum ki, parlamento bu konuda inşallah beklenen, arzulanan kararı verir, ondan sonra da millet gerçek kararı vermek suretiyle Türkiye yol almaya devam eder.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.