Home » Featured » Fazıl Say’a Dünyanın En Prestijli Ödülü

Fazıl Say’a Dünyanın En Prestijli Ödülü

3188b9f8b6aefd81_480x270Fazıl Say, dünyanın en prestijli müzik ödülüne layık görüldü.

Almanya devleti onaylı ve dünyanın en prestijli müzik ödüllerinden ‘Beethoven Ödülü‘ Fazıl Say’a verilecek.

2016 Uluslararası Beethoven İnsan Hakları, Barış, Özgürlük, Yoksullukla Mücadele ve İçselleme Ödülü’ne Türk piyanist ve besteci Fazıl Say layık görüldü.

Almanya’nın Beethoven Academy tarafından verilen ödülü 17 Aralık’ta Fazıl Say’a veriliyor. Ödül töreninde Fazıl Say, Aşık Veysel’in Kara Toprak isimli eserini seslendirecek.

Fazıl Say’ın ödülünü alacağı 17 Aralık Beethoven Academy töreninde, Suriyeli genç mülteci müzisyenler ve Filistinli klasik müzik sanatçıları da eserlerini seslendirecek.

Ödül töreni kapsamında ayrıca, “Türkiye’de İnsan Hakları ve Özgürlük için Konser” adı altında bir konser etkinliği de düzenlenecek. Konserden elde edilen gelir, çatışma bölgelerindeki müzik projeleri için kullanılacak.

17 Aralık’ta düzenlenecek etkinlikte, Say’a Türk piyano ikilisi Ferhan ve Ferzan Önder’in yanısıra Yunan piyanist Maria Ntokou, Suriyeli Ermeni müzisyen İbrahim Keivo, Filistinli piyanist Kerim Seyid, Alman piyanist Luisa Imorde ve ödülün 2015’teki sahibi Ayham Ahmed de eşlik edecek.

Say, ödülünü şu an Almanya’da bulunan Cumhuriyet gazetesi eski genel yayın yönetmeni Can Dündar’ın elinden alacak. Gecede, Almanya Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Gerd Müller de yer alacak.

300x250_nycturk_orpheus_fazil_1Fazıl Say 3 Aralik’ta Carnegie Hall’da

Dünyaca ünlü besteci ve piyanistimiz Fazıl Say, 3 Aralık’ta Carnegie Hall’da konser verecek. Geçtiğimiz yıl Carnegie Hall’da biletleri tükenen bir Dünya Prömiyeri ile New York’lu sanatseverler ile buluşan Fazıl Say, bu yıl 3 Aralık’ta tekrar Carnegie Hall sahnesinde olacak.

Fazil Say’a Orpheus Orkestrası eşlik edecek.

 

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.