Home » AMERIKA » FBI’ın, ‘Musiad USA’ ve ‘Turkish Heritage’ Yöneticilerini Sorguladığı İddia Edildi

FBI’ın, ‘Musiad USA’ ve ‘Turkish Heritage’ Yöneticilerini Sorguladığı İddia Edildi

hqdefault-3RedHack tarafından sızdırılan bir e-posta’da, ‘Musiad USA’ ve ‘Turkish Heritage’ yöneticilerinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan adına Amerikan siyasetine müdahale etmek için çalışmak ve Türkiye Cumhuriyeti hükümeti adına casusluk yapmak’ şüphesi ile Federal Araştırma Bürosu (FBI) tarafindan sorgulandığı iddia edildi.

Müsiad USA baskan yardimcisi İbrahim Uyar’ın Berat Albayrak’a eylül ayında gönderdiği iddia edilen bir e-posta’da Federal Araştırma Bürosu (FBI) tarafından temmuz ayında önce kendisinin, daha sonra da Turkish Heritage Organization başkanı Halil Danışmaz, Müsiad USA başkanı Mustafa Tuncer, işadamı Murat Güzel ve Uyar’in asistanı Emre Eren’in de sorguya alındığını aktarıyor.

Ibrahim Uyar’in FBI tarafından 1 saat sorgulandığı ve 2 FBI ajanının sorgulama sırasında, 40-45 soru yönelttiği ve bu soruların 25-30 tanesinin Cumhurbaşkanı Erdogan ile ilgili olduğu iddia ediliyor.

Ibrahim Uyar’in ve ailesinin sorgulamadan sonra onaylanan yeşil kartlarını almak icin Turkiye’ye geldiklerinde ise, yeşil kartların kendilerine verilmeyerek ABD’ye geri gönderildiğini ve bu nedenle ABD’ye dönemedikleri icin mağdur duruma düstükleri iddia ediliyor.

Marksist hacker grubu RedHack, 23 Eylül’de Twitter’dan bir açıklama yayınlayarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın kişisel e-posta adreslerini (Google, Yahoo ve Apple hesaplarını) ele geçirdiğini, “#AlpAltınörs ve #AslıErdoğan başta olmak üzere solcu muhalifler serbest bırakılmazsa” bu e-postaları yayınlayacağını duyurmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a ait olduğu one sürülen maillerinin RedHack tarafından sızdırılması sonucu Doğan Yayın Grubu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ görevinden istifa etmişti.

 

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.