Home » Featured » Fırat Kalkanı’nda 14 Asker Yaşamını Yitirdi!

Fırat Kalkanı’nda 14 Asker Yaşamını Yitirdi!

Suriye’ye yönelik “Fırat Kalkanı” harekatı kapsamında El Bab’da girmeye çalışan askerlere DAİŞ gün içerisinde ikinci kez saldırdı. Sabah 4 askerin yaşamını yitirdiği çatışmalarda akşam da 10 askerin hayatını kaybetti.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yapılan açıklamada, Fırat Kalkanı operasyonuna katılan 10 askerin hayatını kaybettiğini; altısı ağır 18 askerin de yaralandığını bildirdi. TSK, DAİŞ’in askerlere yönelik intihar saldırısında bulunduğunu duyurdu.

SABAH 4 ASKER YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ

Haber ajansları, operasyonun 120’inci gününde DAİŞ militanlarının Türkiye askerlerinin bulunduğu sahra hastanesi civarına saldırdığını duyurdu. DAİŞ saldırısının püskürtüldüğü, ancak hayatını kaybeden askerlerin olduğu, yaralı askerler ise sınır hattına taşındığı kaydedildi. Kar yağışının arazi şartlarını zorlaştırdığı bölgede ulaşımda güçlük çekildiği belirtildi. Kilis ve Antep’teki hastanelerin teyakkuz durumunda bulunduğu aktarıldı.

Hayatını kaybeden askerlerin Antep Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesi için bölgeye ambulans ve helikopterler dahi sevk edildiğini yazdı.

Bölgede çatışmaların yer yer sürdüğü kaydedildi.

TSK AÇIKLADI

TSK’dan yapılan ilk açıklamada saldırıda, üç askerin hayatını kaybettiğini, 11 askerin de yaralandığını duyurulmuştu. Yapılan ikinci açıklamada ise “Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab ve civarında sürmekte olan çatışmalar esnasında, şehit sayısı dörde yükseldi. Şu an itibariyle bölgede çatışmalar yoğun olarak devam etmektedir. Yaralı sayımız 15’e yükselmiştir. Yaralılardan bazılarının durumu ağırdır” ifadeleri kullanıldı.

TOPLAM SAYI 35’E ÇIKTI

Bugünkü saldırılarla birlikte operasyonun başladığı tarihten itibaren hayatını kaybeden askerlerin sayısı 35’e yükseldi.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.