Home » Featured » Fiyatlar Belli Oldu… İşte Merakla Beklenen iPhone 7

Fiyatlar Belli Oldu… İşte Merakla Beklenen iPhone 7

iphone-7-wireless-charging-1024x640

Tüm dünyanın merakla beklediği gün geldi, Apple’ın görücüye çıkaracağı yeni modeli iPhone 7 tanıtıldı.

iPhone 7 Plus’ın arkasında 2 kamera bulunurken, iPhone 7’de tek kamera bulunuyor.

Yapılan açıklamaya göre 32 GB’lık modeller için iPhone 7  649 dolar’dan iPhone 7 Plus 769 dolara satışa sunuldu. iPhone 7 ile birlikte 16 GB’lık modeller tahi oldu. Yapılan açıklamaya göre 32 GB’lık modeller için iPhone 7  649 dolar’dan iPhone 7 Plus 769 dolara satışa sunuldu. iPhone 7 ile birlikte 16 GB’lık modeller tarih oldu.

iPhone 7 Plus çift kamera ile geldi. Yeni modelin arka kısmında iki tane kameraya yer verildi. iPhone 7’de ise bu sayı bir.

Batarya performansı: iPhone 7 ve 7 Plus, iPhone’da sunulmuş en iyi batarya gücüne sahip. iPhone 6S’den 2 saat daha fazla dayanıyor. iPhone 7 Plus ise 6 Plus’tan 1 saat daha fazla dayanıyor.

Apple AirPods kablosuz kulaklıklarını tanıttı. Apple’ın yeni deneyimi olan AirPod’un kulaklıklarının her biri birbirinden bağıımsız hareket editor. Kulaklıklar kutusundan çıktığı anda otomatik olan iPhone, Apple Watch ya da iPad’iniz ile bağlanıyor. 5 saat şarj edilerek 24 saat boyunca dinleme imkanı sunuyorlar. Kulaklıkların içerisinde bulunan w1 çipi kulaklık teknolojilerinde yeni bir devrin kapısını açıyor.

37fce2cf00000578-3776863-image-m-50_1473200201375

iPhone 7 ve iPhone 7 plus kulaklık teknolojisini tanıttı. Apple yeni kulaklıklarında normal analog kollektörden vazgeçerek lightning kolektörünü kullanıyor. Kulaklık deneyimini ve ses kalitesini artırmak için Apple bu şekilde cesur bir hamle yaptı.

iPhone 7’de öne çıkan bir diğer özellik ise kamerası… 12 MP görüntü kalitesine sahip kamera yine Apple tarafından geliştirilen en iyi kamera olarak tanıtıldı. iPhone Plus ise iki tane kameraya sahip. Her ikisi de 12 MP’lik çift mercekli kamera ile iPhone 7 Plus zoom teknolojisinde bir çığır açıyor. Profesyonel fotoğrafçıların ihtiyaç duyabileceği tüm özellikler bu kamera teknolojilerinde bulunuyor.  iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’un sahip olduğu kameralar renk teknolojisi ile kullanıcıların en canlı fotoğrafları paylaşmasını sağlayacak.

Apple’ın yeni home tuşunun özellikleri tanıttı. Parmak okuyucu olarak da kullanılabilen home tuşu iPhone için bir devrim niteliği taşıyor. Home tuşunda basınca duyarlılık özelliği geldi. Yani artık Home tuşuna baskı uyguladıkça farklı tepkiler alabilmek mümkün olacak.

Tim Cook iPhone 7’yi tanıtırken şu ana kadar yaptığımız en iyi iPhone şeklinde anons etti.

Apple Watch 2’nin tanıtımının ardından Tim Cook yeniden sahneye geldi ve iOS 10’u tanıttı. iOS 10 ile ilgili kısa bir konuşmanın ardından sıra iPhone 7’ye sıra geldi..

Yeni iPhone yeni bir renk seçeneği ile geliyor. iPhone 7 iki farklı siyah renk ile geliyor: Jet Black ve sadece Black.

Yeni iPhone bunun dışında gri, altın rengi ve altın pembe renkleriyle geliyor.

Yeni iPhone’lar pil konusunda daha uzun bir kullanım ömrü sunacak.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ortaya çıkıyor. Tim Cook, Apple Watch 2’nin ardından ilk olarak bugüne kadar kaç adet iPhone satışı yapıldığına değindi. Apple’ın 1 milyarı aşkın iPhone sattığını kaydeden Cook, iOS 10 işletim sisteminin en önemli ürünlerinden biri olduğunu da sözlerine ekledi.

Etkinliğe önce Apple Watch ile başlandı. Apple’ın patronu Tim Cook Apple Watch’un dünyanın en çok satan ikinci akıllı saat markası olduğunu söylerken, Pokemon Go’nun da Apple Watch’lara geleceği müjdesini verdi. 50 metreye kadar su geçirmez özellikte olan yenilenen Apple Watch’lar Apple Watch 2 ismini aldı.

Tasarım olarak Apple Watch’un ilk sürümüne benzeyen yeni saatlerin en dikkat çeken uygulaması da az önce bahsettiğimiz Pokemon Go oyunu olacak gibi görünüyor. Apple Watch 2’nin fiyatı 369 dolar olarak belirlendi.

Apple, Nike ile özel bir anlaşma yapmayı da ihmal etmeyerek Apple Watch Nike Plus (veya Apple Watch Nike+)isminde özel bir model ortaya çıkardı. Apple Watch Nike Plus doğrudan atletleri hedefliyor.

Yenilenen Apple Watch’ta kullanılan işlemci S2 olarak lanse edildi. Çok daha hızlı olan bu işlemci bir yana daha parlak bir görüntüye sahip olan yeni saatlerde dahili GPS de bulunuyor. Su geçirmez özelliği sayesinde de kullanıcılar denize girerken de saatlerini çıkarmasına gerek kalmayacak.
Apple’ın resmi Twitter hesabı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın görüntülerini Cook’tan önce yayınladı! İşte o görüntü:

50 metreye kadar su geçirmez özellikte olan yenilenen Apple Watch’lar Apple Watch 2 ismini aldı.
Yenilenen Apple Watch’ta kullanılan işlemci S2 olarak lanse edildi. Çok daha hızlı olan bu işlemci bir yana daha parlak bir görüntüye sahip olan yeni saatlerde dahili GPS de bulunuyor. Su geçirmez özelliği sayesinde de kullanıcılar denize girerken de saatlerini çıkarmasına gerek kalmayacak.
Ayrıca hem iPhone 7’de hem de iPhone 7 Plus’ta optik imaj sabitleyiciye yer verildi. ‘wo tone flash’ adı verilen özellik sayesinde karanlıkta iki kat daha fazla ışık alınıyor.

Apple’ın patronu Tim Cook, Pokemon Go’nun Apple Watch’lara geleceği müjdesini verdi.Super Mario’nun yaratıcısı Nintendo’dan Shigeru Miyamoto, yeni bir Mario oyunu iPhone’lara geleceğini açıkladı.Bu yeni Mario oyunu Temple Run oyununa benzeyecek

Apple’ın hisseleri iPhone 7 tanıtımına rağmen ciddi bir hareket yaşanmadı. Apple hisseleri lansman esnasında yüzde 0,19’luk kayıpla 107,49 dolardan el değiştiriyor.

Apple aylardır merakla beklenen lansmanını bu akşam gerçekleştiriyor. iPhone 7, iPhone 7 Plus ve Apple Watch 2 gibi yeni cihazlarını tanıtan, yeni home tuşu, Airpods, gibi teknolojileri tanıtmasına rağmen Apple hisseleri lansmana tepkisiz kaldı.

Apple hisseleri güne 107,83 dolardan işleme başlarken lansman esnasında düşüşe geçti. Bir ara 108 doları görse de Apple etkinliğinin ortalarında doğru hisse fiyatları 107,07 dolara kadar düştü.
Apple hisseleri lansmandan zararlı çıkarken gecenin sürprizlerinden biri olan Pokemon GO’nun Apple Watch 2’ye gelişi Nintendo’ya yaradı. Nintendo hisseleri açıklamanın yapılmasının ardından dakikalar içerisinde yüzde 20’nin üzerinde değer kazandı.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus geliyor… Apple’ın üst düzey isimleri ön koltuklarında etkinliğin başlamasını bekliyor. Tim Cook sahneye çıktı. Apple Music’in 17 milyonu aşkın kayıtlı kullanıcısı olduğuna dikkat çeken Cook, App Store’dan bugüne kadar 140 milyardan fazla kez uygulama indirildiğini kaydetti.

Apple lansmanları öncesinde bir klasik haline gelen gelişme yine yaşandı. iPhone 7 için gerçekleşecek etkinlik öncesinde de Apple Store Online mağazası belli bir süreliğine kapandı. Etkinlikte tanıtılacak yeni ürünler için güncellenen online mağaza bu akşam yeniden hizmete girecek.

iPhone 7 için son dakika sızıntıları: iPhone 7’de büyük yenilik

Şirket, iPhone 6 ve iPhone 6S modellerini tanıttığı geçen yılki etkinlikten sonra, telefonlarda şifreleme sistemini açmasını isteyen FBI ile mahkemelik oldu, en büyük pazarlarından Çin’de satışları düştü. Son olarak da AB Komisyonu, vergi kaçırdığı iddiasıyla şirketin 13 milyar avro ödemesine karar verdi.