Home » AMERIKA » Genç Eğitimci Texas’da Hayatını Kaybetti

Genç Eğitimci Texas’da Hayatını Kaybetti

Genç eğitimci hayatını kaybetti

Genç eğitimci hayatını kaybetti

Dallas’da yasayan eğitimci Ömer Kaya (33) gectigimiz pazar günü bir kaza neticesinde hayatını kaybetti.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Austin şehrini yüksekten gören Mount Bonnell tepesine arkadaşları ile çıkan genç öğretmen, telefon görüşmesi yaptığı sırada yağmur nedeniyle gevşeyen zeminin çökmesi sonucu aşağıya yuvarlandı. Yaklaşık 40 metre yüksekliğindeki uçurumdan düşen Kaya, olay yerinde hayatını kaybetti.

Dostlarını ziyaret etmek için yaşadığı Dallas şehrinden, Austin’e gelen Ömer Kaya, evli ve 3 çocuk sahibiydi. Texas’ta geçtiğimiz pazar günü elîm bir kaza neticesinde hayatını kaybeden eğitimci Ömer Kaya’nın (33) cenaze merasiminde duygu dolu anlar yaşandı. 3 çocuk babası Ömer Kaya’nın eşi Ayşegül Kaya’nın, “Ben sana doyamadım, 33 yaşındaydın! Bugün dünya imtihanın bitti.” Sözleri törene katılanları gözyaşlarına boğdu.
Kaza nasil oldu?
Dostlarını ziyaret etmek için yaşadığı Dallas şehrinden, daha once uzun yıllar görev yaptığı Austin’e gelen Ömer öğretmen arkadaşları ile Mount Bonnell tepesine çıktı. Telefon görüşmesi yapan genç öğretmen arkadaşlarından geride kaldı. O esnada uçuruma yanaştı. İki Amerikalı şahitten alınan bilgiye göre, yağmur nedeniyle gevşeyen zeminin çökmesi sonucu aşağıya yuvarlandı. Olayın farkedilmesiyle aranan yetkililer dakikalar işerisinde olay yerine intikal etti. Helikopterli polis ekipleri düştüğü yeri tespit ederken halatlı dağcılar da hiçbir giriş olmayan o noktaya yukarıdan sarkarak indiler Ancak yaklaşık 40 metre yüksekliğindeki uçurumdan düşen Kaya’nın, olay yerinde hayatını kaybettiği anlaşıldı.

Fethullah Gülen, Texas’ta pazar günü elim bir kaza neticesinde hayatını kaybeden eğitimci Ömer Kaya için taziye mesajı yayınladı.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.