Home » WORLD | DUNYA » Gül Çifti, Oğullarının Mezuniyet Töreni İçin ABD’de

Gül Çifti, Oğullarının Mezuniyet Töreni İçin ABD’de

Gül Çifti, Oğullarının Mezuniyet Töreni İçin ABD'de

Gül Çifti, Oğullarının Mezuniyet Töreni İçin ABD’de

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Harvard Üniversitesi’nde mezun olan oğulları Mehmet Gül’ün mezuniyet törenine katıldı. Boston’daki görende Gül çifti, töreni ön sıralardan seyretti. Mehmet Gül, bilişim bölümünden mezun oldu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, oğulları Mehmet Emre Gül’ün Harvard Üniversitesi’ndeki mezuniyet törenine katıldı.

ESKİ ABD BAŞKANI İLE OTURDU

Üniversitenin değişik bölümlerinden mezun olan ve aralarında Mehmet Emre Gül’ün de bulunduğu yaklaşık 6 bin öğrencinin yer aldığı törende, Cumhurbaşkanı Gül ve eşi, eski ABD Başkanı George H.W. Bush’un eşi Barbara Bush ile birlikte oturdu.

Cumhurbaşkanı Gül, Harvard Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı takdim edilen eski ABD Başkanı George H.W. Bush, ses sanatçısı Aretha Franklin, ekonomist Joseph E. Stiglitz, sanat tarihçisi Seymour Slive, yazar Isabel Allende ve New York Belediyesi eski Başkanı Michael Bloomberg’i alkışladı.

“AİLE ARASINDA KATILIM SAĞLADIK”

Cumhurbaşkanı Gül, törenden ayrılırken duygularını öğrenmek isteyen Türk gazetecilere, güzel bir mezuniyet töreni olduğunu ve aile arasında katılım sağladıklarını belirtti.

 

 

 

Leave a Reply