Home » Featured » İMC TV’ye ve Hayatın Sesi’ne Polis Baskını

İMC TV’ye ve Hayatın Sesi’ne Polis Baskını

t6hx-h-hgmk-640x360Olağanüstü hâl (OHAL) kapsamında kapatma kararı verilen Hayatın Sesi ve İMC TV stüdyoları bugün polis tarafından basılarak mühürlendi. Özgür Radyo’nun da yayını kesilirken, 18 kişi gözaltına alındı.

İstanbul-Kadıköy’deki Özgür Radyo‘ya düzenlenen baskında gözaltına alınanlar arasında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın eşi Sedat Şenoğlu da var.

1995’te kurulan Özgür Radyo’ya baskın düzenleyen polis ekipleri ise radyo binasının kapısını kırdı ve yayını kesti.

İMC TV’nin İstanbul Eyüp ilçesinde bulunan merkezine ise Güvenlik Şube ve Mali Şube ekipleri tarafından baskın yapıldı. Polisler canlı yayını durdurmak istedi ve televizyonun reji odasına girdi.

İMC TV’de arama yapan polisler ise kanalının önce süren yayın akışının sesini ardından görüntüsünü keserek kanalın ekranlarını kararttı. İMC TV polis baskını ve sonrasında yaşanan gelişmeleri Twitter’ın canlı yayın uygulaması periscope üzerinden yayımlamayı sürdürdü.

Hayatın Sesi televizyonuna da baskın düzenleyen polis kanalın rejisini mühürledi.

İMC TV çalışanları polis baskını canlı yayında protesto etti.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra çıkarılan 668 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile aralarında İMC TV, Hayatın Sesi, TV10, Van TV, Zarok TV ve Jiyan TV’nin de aralarında bulunduğu 12 televizyon ve 11 radyo kanalının yayın lisansı iptal edilmişti.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), DİSK Basın-iş ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanları geçtiğimiz hafta 12 televizyon ve 11 radyonun yöneticileriyle birlikte, Bakanlar Kurulu’na seslenerek kapatma kararlarının geri alınmasını istemişti.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.