Home » Featured » IŞİD Ankara’da Eylem Yapacak Iddiasi

IŞİD Ankara’da Eylem Yapacak Iddiasi

Başkent’te 3 Aralık’ta Ankara Emniyeti tarafından dağıtıldığı iddia edilen belge, tedirginlik yaratıyor. ‘Muhtemel Eylem7’ konulu belge, IŞİD’in Eylem yapacağını bildiriyor.

Birgün’den Erk Acarer’in haberine göre; belgede şunlar yazıyor:

-“DEAŞ tarafından Ankara Kızılay, Tunalı Hilmi Caddesi ve bir AVM yakınlarında Eylem planlandığı,

-Söz konusu saldırıda Renault Fluence, Ford Mondeo, Hyundai Accent Blue ve Fiat Egae marka aracın kullanılacağı, Fiat Egae marka aracın, Ankara plakalı ( 06) ve beyaz renkli olduğu,

-Eylemin, Cuma ile pazartesi günleri arasında hafta sonunda ‘eş zamanlı’ olarak sabah ve öğle saatlerinde gerçekleşmesinin planlandığı yönünde teyide muhtaç bilgiler elde edildiği bildirilmiştir.

Emniyet yalanlamadı

Ankara Emniyeti terörle Mücadele C şubesi belge hakkında bir açıklama yapmazken, Gizli ibareli dokumanı yalanlamadı da.

BM personeline gitmiş

Öte yandan IŞİD’in olası eylemine ilişkin belgenin Birleşmiş Milletler (BM) personeline de gösterildiği ve elçiliklerde çalışanlara da konuyla ilgili uyarı yapıldığı iddia edildi.

El Bab operasyonuyla ilgisi var mı?

Suriye’deki gelişmelerle birlikte IŞİD’in Türkiye’de Eylem yaptığı biliniyor. Antep düğün saldırısından sonra TSK Suriye’ye girmişti. IŞİD patlamalarından Suriye operasyonlarının meşruluk kazandığı görülüyor. Bab kentine başlatılan operasyonla beraber, yine ‘acaba’ sorusu akla geliyor! Belgenin kasıtlı olarak yayılıp yayılmadığı da şüphe çekiyor.

İtalya Büyükelçiliği vatandaslarini uyardı

Ankara’da 3 Aralık’ta Emniyet tarafından dağıtıldığı iddia edilen ve IŞİD saldırısı uyarısı yapılan belgenin ardından bir uyarı iddiası da İtalya’dan geldi.

İtalya Büyükelçiliği Emniyet’in IŞİD’e ilişkin “gizli” ibareli uyarı yazısında belirtilen yerlerde bir saldırı olacağı ihtimali üzerine kısa mesaj yoluyla İtalyan vatandaşlarını uyardı.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.