Home » Featured » İstanbul’da Terör Saldırısı

İstanbul’da Terör Saldırısı

İstanbul’da Reina adlı gece kulübüne düzenlenen silahlı baskında bir polisle birlikte 16’sı yabancı 39 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. 

İstanbul Ortaköy semtindeki Reina adlı gece kulübüne Noel Baba kılığında giren bir kişinin uzun namlulu silahla ateş açtığı bildirildi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, silahlı baskında kapıda bekleyen polisle birlikte 35 kişinin hayatını kaybettiğini, yaklaşık 40 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Vali Şahin, “Bir teröristin uzun namlulu silahla önce kapı önünde bekleyen polis memurunu şehit ederek daha sonra bir vatandaşımızı şehit ederek daha sonra içeriye girerek masum insanların üzerine kurşun yağdırarak bu olayı gerçekleştirmiştir. Bu bir terör saldırısıdır. Şu ana kadar yapılan tespitlere göre en az 39 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir, 1 tanesi polis memuru. 40 vatandaşımız hastanelerde tedavi altında” diye konuştu.

Hastaneye kaldırılanlardan bazılarının durumunun ağır olduğu belirtiliyor.

Saldırı anında kulüpte yaklaşık 700 ila 800 kişinin bulunduğu belirtiliyor. Saldırı, yeni yıla girdikten yaklaşık 2 saat sonra meydana geldi.

Hürriyet Gazetesi’nin görgü tanıklarının ifadelerine dayandırdığı haberde ise içeriye birden fazla kişinin girdiği aktarıldı. Gece kulübünde saldırıdan kurtulmak isteyen bazı kişilerin de denize atladığı ve denize atlayan kişilerin daha sonra güvenlik birimleri tarafından kurtarıldığı belirtildi.

Saldırının ardından gece kulübünün bulunduğu Ortaköy semti ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Türkiye’de saldırıya ilişkin haberlere yayın yasağı getirildi.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.