Home » Featured » İstanbul’daki Saldırılarda 13 Ölü İddiası

İstanbul’daki Saldırılarda 13 Ölü İddiası

İstanbul pazar günü akşam saatlerinde yeni bir terör saldırısına hedef oldu. Beşiktaş ve Bursaspor’la oynanan Türkiye Süper Ligi karşılaşmasının tamamlanmasından yaklaşık 45 dakika sonra maçın oynandığı Beşiktaş Vodafone Arena’nın yanında bulunan Dolmabahçe Gazhane Caddesi’nde bir patlama oldu.

21.30 sularında meydana gelen patlamanın ardından birkaç el silah sesi duyuldu. Bir dakika sonra yine aynı noktalarda bir patlama daha meydana geldi.

İkinci patlamanın ardından stad çevresindeki polislerin havaya ateş açtığı görüldü. Olay yerine sevk edilen ambulanslar yaralıları hastaneye taşırken, itfaiye araçları patlamanın yol açtığı yangınları söndürdü.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile birlikte İstanbul’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 20 yaralı olduğunu açıkladı. Soylu, “İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi. Birisi tam stadın hemen üzerinde Süzer Plaza ile yan yana olan, daha önce ‘Beleştepe’ denilen yerde, diğeri ise Maçka Parkı’nda. Maçka Parkı’ndakinin canlı bomba olduğu değerlendiriliyor. Olayın oluş şekli teyide muhtaç bilgilerdir. Şu anda bütün arkadaşlarımız, olayın aydınlatılması noktasında çalışmalarını sürdürüyorlar” diye konuştu.

Ancak saatler ilerledikten sonra hastanelerden gelen bilgilerle yaralı sayısının en az 38 olduğu olduğunu ortaya koydu.Uluslararası haber ajansı Reuters, ölü sayısının en az 13 olduğunu duyurdu.

Radyo Televizyon Üst Kurulu, patlamadan kısa bir süre sonra geçici yayın yasağı getirdi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Ankara Büyükelçiliği twitter hesabından bir mesaj yayınlayarak saldırıyı kınadı.

Açıklamada “Bu geceki korkak saldırıyı kınıyor, teröre karşı yanında yer aldığımız Türk halkının cesaretine saygı duyuyoruz. Kalplerimiz ve dualarımız bu gece İstanbul halkıyla birlikte” dendi.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.