Home » Featured » Kayseri’de HDP’nin Ardından CHP ve EMEP’e de Saldırı

Kayseri’de HDP’nin Ardından CHP ve EMEP’e de Saldırı

Kayseri’de bombalı araçla düzenlenen saldırıda 13 askerin yaşamını yitirmesinin ardından HDP gibi EMEP binasına da saldırıldı, CHP binasına yürümek isteyen grup engellendi.

Erciyes Üniversitesi önünde, izne çıkan er ve erbaşları taşıyan halk otobüsüne bomba yüklü bir araçla saldırı düzenlenmiş, 13 asker hayatını kaybetmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırıda 55 kişinin de yaralandığını açıklamıştı.

Bunun üzerine de HDP il binası bir grubun saldırısına uğramış; binanın camları kırılarak çatısı ateşe verilmişti.

EMEP ve CHP’ye de saldırı

Evrensel gazetesinin haberine göre, Kayseri’de bir grup saldırgan da EMEP il örgütünün binasının kapısını kırarak içeri girdi. Saldırı esnasında binada kimse yoktu. Kentte, DİSK binasının da saldırıya uğradığı öne sürüldü.

DHA’nın bildirdiğine göreyse Cumhuriyet Meydanı’nda sabahki saldırıyı protesto eden kalabalık, CHP Kocasinan Gençlik Kolları Başkanı Cemre Doğan ve yanındaki partililere saldırdı.

Saldırgan gruba engel olmak isteyen polis havaya ateş açtı ancak kalabalık dağılmadı. Bunun üzerine çağrılan çevik kuvvetin açtığı güvenlik koridorundan geçen Doğan ve beraberindekiler, araçla bölgeden uzaklaştırıldı.

Grup, CHP il binasına da yürümek istedi ancak polis engel oldu.

EMEP: ‘Kayseri halkı dayanışma içinde olmalı’

 

Öte yandan EMEP Kayseri il örgütü, saldırıyı kınayarak şu açıklamayı yaptı: “Yapılan bu korkunç saldırı karşısında Kayseri halkının birlikte, dayanışma içerisinde olması gerektiğini düşünüyoruz. Sokakları kana bulayan eylemler amacına ulaşamayacaktır. Halkı terörize eden ve kışkırtan bu eylemleri ancak birlikte olursak durdurabiliriz.

 

 

 

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.