Home » Featured » Fikret Orman, nesteri vuruyor

Fikret Orman, nesteri vuruyor

Besiktas

Fikret Orman, neşteri vuruyor

Gökhan Töre’nin vurulmasıyla sonuçlanan olay, Beşiktaş yönetimini radikal kararlara yöneltti. Öncelikle, gurbetçi yıldızla birlikte 7 futbolcuya ağır para cezası kesildi. Asıl adım, savcının iddianamesi ışığında alınacak savunmalar sonrasında atılacak. Futbolculara seslenen Başkan Fikret Orman ise sert çıktı: “Kimse kulübün imajına zarar veremez.”

Beşiktaş camiası, son dört gündür aynı şeyi konuşuyor. Fenerbahçe derbisinin oynandığı pazar akşamı gittiği bir eğlence mekânındaki silahlı saldırıda sağ omzundan vurulan Gökhan Töre odaklı gelişme, yönetimi harekete geçirdi. İlk planda, gurbetçi yıldızın yanı sıra hadiseden önce gece kulübünden ayrılmasına rağmen Almeida, Fernandes, Motta, Dany, Kerim Frei ve Veli’nin de aralarında bulunduğu 7 isme ağır para cezası uygulandı. Gökhan ile birlikte yaralanan Medya İletişim Departmanı Sorumlusu Can İpekçi’nin iş akdi sonlandırılıyor. Başkan Fikret Orman ve kurmayları ise oyuncuları benzer davranışların dışında tutmak için sıkı tedbirlere başvuracak.

Siyah-Beyazlı kulübün Akaretler’deki merkez binasında önceki gün gerçekleştirilen toplantıda, radikal adımlar atılmasında hemfikir olundu. Kritik zirvede ‘kadro dışı bırakma’ kararı alınmadı; ama önümüzdeki süreçte, gündemin bir hayli yoğun geçmesi bekleniyor. Pazartesi sabahı saat 04.30 sularında meydana gelen olaya ilişkin savcının hazırlayacağı iddianame çok önemseniyor. Güvenlik kayıtlarının incelenmesiyle tabancasını ateşleyen şahsın işadamı Koray B. olduğu tespit edildi. Adi vaka sebebiyle şu aşamada temkinli duran Başkan Fikret Orman ve ekibi, futbolcuların muhtemel kusurları saptanırsa tavrını agresifleştirecek. İleriki döneme yönelik yol haritası, savunmalar ışığında netleşecek.

Tartışmaların odağında Ümraniye’nin yolunu tutan Fikret Orman’ın uyarıları epey sertti. Kulübün marka değerini zedeleyecek hareketlerden katiyetle uzak durulmasının önemine dikkati çeken Orman noktayı koydu: “Artık karşılaşma gecesi kesinlikle dışarı çıkılmayacak.” Profesyonellerin kendisine iyi bakması gerektiğini vurgulayan Orman’ın, şu cümleleri kurduğu öğrenildi: “Biz tek kuruşu dahi alnımızın akıyla kasamıza koyuyoruz, siz de beden sağlığınız yerinde olunca para kazanabiliyorsunuz. Size sahada sergilediğiniz performansın karşılığında ödeme yapıyoruz. Her şey ölçülü ve Beşiktaş’ın köklü tarihine yakışacak şekilde olmalı.” Tesisler de dahil olmak üzere topladığı istihbaratları değerlendirmeye hazırlanan yönetim, sezonun bitiminde Futbol Genel Direktörü Önder Özen ve Hırvat teknik adam Slaven Bilic’in geniş kapsamlı raporuna başvuracak.

İdmanda sürpriz: Töre yürüyüş yaptı

Hastaneden taburcu edilen Gökhan Töre, ani bir kararla Ümraniye tesislerine geldi ve antrenmana çıktı. ‘Geçmiş olsun’ dileğinde bulunan arkadaşlarıyla selamlaşan gurbetçi yıldız, Hırvat hoca Slaven Bilic ile şakalaştı ve birkaç tur yürüdü. Gökhan’ın operasyon geçirdiği sağ omzunun bandajlı olduğu görüldü. Ömer Şişmanoğlu’nun yanı sıra daha önce sezonu kapattığı açıklanan Filip Holosko’nun çalışmaya katılması yüzleri güldürdü. Sağ omzunda ödem belirlenen kaleci Cenk Gönen tedavide. Kolombiyalı stoper Pedro Franco’nun 23. yaş günü, kesilen pastayla kutlandı.

SİLAHLI SALDIRGAN HÂLÂ KAYIP

Eğlendiği bir mekânda vurulan Beşiktaşlı Gökhan Töre, geçirdiği operasyonun ardından 1 gün hastanede dinlendi, dün de taburcu edildi. Gökhan’ı sağ omzundan, Medya İletişim departmanı sorumlusu Can İpekçi’yi bacağından, Kayserispor’un sözleşmesini feshettiği Taner Yalçın’ın yanı sıra Hüseyin Kanat ve Burkay İsen’i elinden, Mahir Aslan’ı ayağından yaralayan Koray B.’nin, olaydan sonra kapattığı cep telefonunun bir daha açılmadığı belirlendi. İstanbul dışına kaçan Koray B.’nin, hadisenin gerçekleştiği gece tanıştığı kadın da henüz bulunamadı.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.