Home » AMERIKA » New York’un En Populer Konsept Barlari

New York’un En Populer Konsept Barlari

Gece hayatına yön veren dünya şehirlerinden biri olan New York’ta, birbirinden şık gece kulüpleri ve barların yanı sıra, sadece “New Yorker”ların bildiği gizli ve konsept barlar da son zamanlarda oldukça popüler. Şehrin farklı yerlerinde açılan barlar, alışılagelmiş pazarlama tekniklerini kullanmak yerine kendilerini gizli tutmaya çalışıyorlar. Böylece gizli bir topluluk ya da komüne aitmiş gibi kulaktan kulağa yayılıyor ve deliler gibi merak ediliyorlar.

İşte karşınızda  New York’un en popüler konsept barlar:

LE BAIN

20120725_9081Standard Hotel’in tepesindeki Le Bain gece kulübü, dans ederken serinlemek isteyenleri barın yanındaki jakuziye davet ediyor. O yüzden şayet günün birinde Le Bain’e yolunuz düşer ve house müzik eşliğinde dans ederken çevrenizdeki insanlar kendilerini ellerindeki bardaklarla bir anda jakuziye attıklarını görürseniz sakın şaşırmayın. Le Bain jakuzi konseptinden hoşlanmayanları da düşünmüş ve terasına su yatakları koymuş. Gidenler, üzerine uzandıkları su yataklarından izledikleri harika New York manzarasını öve öve bitiremiyor, bizden söylemesi!

Adres: 444 West 13th Street, b/n West St & 10th Ave in West Village, Meatpacking District

BLIND BARBER
23vain-barber-custom1Manhattan’da bir erkek berberi düşünün. İçinde üç tane berber koltuğu, aynalar, fırçalar, tıraş bıçakları… Bu berberin müşterilerine uygulamayı tercih ettiği demode saç kesimleri yüzünden artık pek revaçta olduğunu söyleyemesek de, gece olduğunda aynı berberin önünde uzun bir sırayla karşılaşırsanız şaşırmayın. Kapısında iki adet iri yarı bodyguard duran dükkandan içeri girip berber koltuklarının yanından arka tarafa doğru ilerlediğinizde, çılgınlar gibi dans eden insanlar göreceksiniz. Gündüzleri ön taraftaki berberde saç tıraşınızı olurken, geceleri arka taraftaki barda dans etmek ilk bakışta size biraz tuhaf gelecek olsa da, çok eğlenceli olduğu kesin.

Adres: 339 E 10th St, New York, NY 10009

BEAUTY BAR
550767461995’te bir güzellik salonundan bara dönüştürülen Beauty Bar, artık New York’un belirli noktalarına yayılmış durumda. Üstelik Beauty Bar’da manikür yaptırana bir kokteyl bedava! Dekorasyonunun eski Amerikan filmlerini aratmadığı Beauty Bar’da manikürün yanı sıra pedikür de yaptırabilirsiniz; tabii o kadar çok insanın arasında böyle bir şeye cesaret edebilirseniz! İçki ile bakımı bir araya getirerek özellikle şehirli kadınların imdadına yetişen bu konseptin, yine bir kadının ellerinden çıktığına eminiz!

Adres: 231 E, 14th Street, New York, NY 10003

APOTHEKE
ApothekeVintage bir eczane havasındaki dekorasyonu, hastalıklara iyi gelen kokteyl menüsü, üzerlerinde beyaz doktor önlükleriyle deney tüplerindeki malzemeleri karıştıran barmenleri ve canlı caz müziği ile Chinatown’daki Apotheke kesinlikle New York’un en eğlenceli yerlerinden biri. 250 farklı içkiden oluşan kokteyl listesinde içkiler ‘Sağlık ve Güzellik’, ’Sakinleştirici’, ‘Ağrı Kesici’, ‘Uyarıcı’, ‘Afrodizyak’ ve ’Terapatik Bakımlar’ olarak pek çok kategoriye ayrılmış. Seçtiğiniz kokteyl ile baş ağrınızı geçirebilir, ya da mide bulantınızdan kurtulabilirsiniz. Yalnız ilaç gibi görünen bu içkilerin fazlası zararlı olabilir, bilginize…

Adres: 9 Doyers Street, New York, NY 10013

LA ESQINA
img_5060Soho’nun arka sokaklarında yol kenarındaki bir büfeden sigara ve sakız alırken, depo kapısının şık bir bara açıldığını tahmin etmek kolay değil tabii ki. Büfeye giren havalı insanların, bir bir depo kapısından geçip kaybolduğunu görünce insanın merakı da doğal olarak artıyor. Kapıdaki bodyguardları aşıp mutfaktan geçerek aşağı süzüldüğünüzde ise karşınıza mahzen şeklinde dekore edilmiş olan La Esquina çıkıyor. Mekan hem lezzetli Meksika yemekleri hem de kokteylleri ile şu sıralar oldukça popüler. Duvarlardaki demir parmaklıklar ve şamdanlar ise gizli ve gizemli bir yerde olduğunuzu hissettirip eğlencenize heyecan katıyor.

Adres: 114 Kenmare, b/n Lafayette and Centre, NY 10012

PLEASE DON’T TELL
large-1887f62f073a7851Gece acıktınız ve canınız sosisli sandviç çekti. Barların arasında bir hotdog dükkanı buldunuz ve içeri girip siparişinizi verdiniz. Masada oturup sosislinizi yerken, arkada duran İngiliz tarzı kırmızı telefon kulübesine girenlerin bir daha geri çıkmadığını fark ettiniz. Korkmayın, kulübenin arkası yeni bir dünyaya değil, sadece gizli bir bara açılıyor. Ancak içeri girebilmek için akşam üstü saat tam 15.00′de arayarak rezervasyon yaptırabilen şanslı kişilerden biri olmanız gerekli. Telefon kulübesinin kapısını açıp sağ tarafta asılı duran telefonu kaldırdığınızda diğer taraftaki kapı açılıyor. İçeri girdiğinizde ise sizi arkadaşınızın evindeki gibi samimi bir ortam, cool insanlar ve güzel içkiler bekliyor. Çok iyi değil mi?

Adres: 113 St Marks Pl, New York, NY 10009

THE GUTTER
20MISER_SPAN-articleLargeThe Gutter aslında Brooklyn’in popüler semtlerinden Willimsburg’de faaliyet gösteren eski bir bowling salonu. Şimdilerde ise bar olarak müşterilerini ağırlıyor. Bir yanda bowling oynayanlar, diğer yanda içki içip sohbet edenler, 1970ler’den kalma bir atmosfer ve güzel müzik. Bilardo masaları da cabası…

Adres: 200 North 14th Street​ b/n Berry and Wythe, Brooklyn

MULBERRY PROJECT
contact_mulberry_1280Bara gittiniz, masanıza oturdunuz ve garsonun içki menüsünü getirmesini bekliyorsunuz. Hemen söyleyelim; Mulberry Project’de daha çok beklersiniz. Burada standart içkiler yok!
Yanınıza sipariş almaya gelen garson size sorular soruyor ve verdiğiniz cevaplara göre size özel içkiler hazırlayıp servis ediyor. Tek yapmanız gereken içkinizi tatlı mı acı mı ekşi mi istediğinize ve favori meyvenize karar vermek. Gerisini barmene bırakın. Pişman olmayacaksınız.

Adres: 149 Mulberry St, New York, NY 10013

BARCADE
bkny_barBar ve Arcade kelimelerinin birleşiminden oluşan bu bar, adı gibi eski tip atari oyunları ile içkileri birleştirmiş. Bardan biranızı seçtikten sonra jetonunuzu alıp atarilerden birinin başına geçebilirsiniz. Street Fighter’dan Pac Man’e, Frogger’dan Tetris’e çocukluğunuzdan hatırlayabileceğiniz bütün oyunlar bu barda var. Turnuvalarında yapıldığı Barcade’de kaybeden biraları ödüyor!

Adres: 388 Union Avenue in Williamsburg, Brooklyn

MILK AND HONEY
30_randolph1_lgÖnce Lower East Side’daki Eldridge sokağında vitrininde takım elbise asılı ‘M&H, Tailors, Alterations’ yazılı bir dükkan göreceksiniz. Vitrinin yanındaki eskimiş metal kapıdan girince karşınıza iddialı bir bar çıkacak. New York’un kokteyl ustalarından Sasha Petraske’nin en çok konuşulan mekanlarından biri olan Milk and Honey, kokteyllerde yeni tatlar arayanlar için ideal. Sadece rezervasyon ile çalışan barın telefonunu bulmak da kendisini bulmak kadar zor.

Adres: 134 Eldridge Street, b/n Delancey and Broome Streets

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.