Home » Featured » Oğlu Köprüde Linç Edilen Baba: “Komutanlardan ve Saldırganlardan Davacıyım”

Oğlu Köprüde Linç Edilen Baba: “Komutanlardan ve Saldırganlardan Davacıyım”

 

linc-asker (1)

Darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsü’nde linç edilen er Kurtuluş Kaya’nın babası Satılmış Kaya, oğlunu “Tatbikat var” diyerek köprüye götüren komutanlardan ve linç edenlerden davacı olacağını söyledi.

Çankırı’nın Germece köyünde yaşayan baba Satılmış Kaya, oğlunun askerliğini Kuleli Askeri Lisesi’nde kantinci olarak yaptığını ve terhisine 12 gün kala darbe girişiminin yaşandığını söyledi.

Kaya şöyle devam etti: “Ben oğlumu vatan borcunu ödemesi için gönderdim. Tatbikat diyerek oğlumu götürmüşler. Orada halk tarafından linç edilerek öldürülmüş. Köyün muhtarı internetten linç görüntülerinden tanıyıp haber verdi. Hiçbir yetkili aramadı, oğlumun vefat ettiğini köylülerimden öğreniyorum. Ben devletin yardımlarıyla geçinen bir insanım. Benim çocuğum darbe nedir bilmez, anlamaz. Hiçbir cemaatle ilgisi yoktur. Komutanlarından ve linç edenlerden davacı olacağım. Bu işin peşini sonuna kadar bırakmayacağım.”

“İki oğlum daha var. Bu vatan için onları da vermeye hazırım” diyen Kaya, mağduriyetinin giderilmesi için hükümet yetkililerinden yardım isterken, oğlunun darbeci asker olarak gösterilmesinden dolayı rahatsızlık duyduğunu kaydetti.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.