Home » AMERIKA » RedHack Amerika’yi da Karıştırdı

RedHack Amerika’yi da Karıştırdı

red-hackRedhack tarafından mail hesabı hacklenen Cumhurbaskani Erdogan’in damadi ve Enerji Bakanı Berat Albayrak’a ait  olduğu idda edilen emailler Amerika’yi karistirdi.

RedHack’in açıkladığı e-postalarda, Turkish Heritage Vakfı Baskani Halil Danışmaz‘in Amerika’da faaliyet gösteren kişi ve kurumlar hakkında Bakan Albayrak’a “düzenli bilgi” gönderdiği iddia ediliyor. Bu bilgilerin arasında Amerika’da yaşayan Türklerin Fethullah Gülen cemaatine yaptığı bağışlarla ilgili bir raporun olduğu da söyleniyor.

Amerika’da faaliyet gosteren Turkish Heritage isimli vakfın baskani Halil Danismaz‘in 2014 yilinin Nisan ayında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank ve Enerji Bakanı Berat Albayrak‘a yolladigi email’de, New York merkezli Turk American Dernekleri Federasyonu’na (TADF), Turk Gunu Yurusuyu icin para gonderilmemesi gerektigini yazdigi iddia ediliyor.

Tadf baskani Attila Pak, baskan yardimcilari Cenk Coktosun, Ali Baba ve Ekmel Anda hakkinda çeşitli iddialari iceren emailde, Besir Atalay ile gorusen TADF yetkililerine her sene yapilan Turk Gunu Yuruyusu icin para yardimi yapılmaması isteniyor.

Gecen sene Soma’da yasanan maden kazasi nedeniyle yapilamayan Turk Gunu Yuruyusu, bu sene Turkiye’den parasal bir yardim gelmemesi nedeniyle çok zor şartlarda gerceklestirilmisti.

Halil Danışmaz’in Berat Albayrak’a gönderdiği idda edilen bir baska email de ise Amerika’da kurulmasi önerilen bir medya platformu araciligi ile lobicilik faaliyeti yapılması planları detaylı bir sekilde anlatılıyor.

14627761_10157622702790650_893438858_nGeçtiğimiz günlerde merkezi Washington’da bulunan başkanlığını Halil Danışmaz’ın yürüttüğü düşünce kuruluşu Turkish Heritage Foundation’ın (Türk Miras Vakfı) New York’ta düzenlediği panelde 15 Temmuz’daki darbe girişimi ele alınmisti.

Panele konuşmacı olarak, Doğu Perinçek’in Genel Başkanı olduğu Vatan Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı ve eski Genelkurmay İstihbarat Başkanı emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, emekli askeri hakim Ahmet Zeki Üçok ve gazeteci Nedim Şener katilmisti.

Pekin, Üçok ve Şener, 15 Temmuz darbe girişimini ve Fetullahçı Terör Örgütü‘nün (FETÖ) devlet kurumlarındaki yapılanmasını anlatmisti.

 

One comment

Leave a Reply