Home » Featured » Samsung Galaxy Note 7’lerin Üretimini Durdurdu

Samsung Galaxy Note 7’lerin Üretimini Durdurdu

galaxy-note-7-16-1-1440x960Güney Koreli elektronik devi Samsung, bataryasıyla ilgili yaşanan alev alma ve patlama sorunlarının devamı etmesi yüzünden Galaxy Note 7 telefonlarının üretimine son verdiğini açıkladı. Şirket, kısa bir süre önce de bu cihazların satışını durdurmuştu.

Şirket ayrıca Galaxy Note 7 sahiplerine, sorun araştırılırken cihazı kullanmamalarını ve kapalı halde tutmalarını tavsiye etti.

Samsung, telefonun bataryasıyla ilgili yaşanan sorunların ardından Eylül ayında bu modeli geri çağırmış ve geçen ay sorunun giderildiğini belirterek telefonu yeniden piyasaya sürmüştü.

Ancak yenilenerek piyasaya sürülen telefonların bataryalarında da sorunlar yaşanmıştı.
Samsung’dan yapılan açıklamada, “Müşterilerimizin güvenliği başlıca önceliğimiz olduğundan, araştırma devam ederken Samsung, tüm telefon şirketleri ve perakende satış ortaklarımızdan Galaxy Note 7’nin satışını durdurmasını isteyecek” denildi.

ABD’de satışlar durmuştu

ABD’deki AT&T ve T-Mobile şirketleri önce telefonların yenileriyle değiştirilmesini ardından da satışlarını durdurmuştu.

Son olarak ABD’deki Southwest Havayolları, yolculardan birine ait Samsung Galaxy Note 7 model telefonun alev alması üzerine bir uçuşlarının iptal edildiğini açıklamıştı.

Brian Green adlı yolcunun telefonun, bu modellerin pillerinde tespit edilmiş olan ‘patlama’ kusuru nedeniyle ‘kontrolden geçirilip yenilenmiş’ bir cihaz olduğu belirtilmişti.

Green, telefonu şarjı azalmaktayken cebine koyduğunu, birkaç saniye sonra da ufak bir patlama sesi duyduğunu ve pantalonunun cebinden duman çıktığını gördüğünü söylemişti.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.