Home » Featured » Türk Flütist Ayça Çetin Amerika Turnesine Çikiyor

Türk Flütist Ayça Çetin Amerika Turnesine Çikiyor

UntitledTürk flütist Ayça Çetin’in kurucu üyesi olduğu oda müziği grubu Duo Esplanade, 20-29 Kasım tarihleri arasında Amerika’nin Ohio ve Michigan eyaletlerindeki ilk turnesini gerçekleştirecek.

Romantik ve çağdaş akımlar arasında bir denge yaratmayı hedefleyen duo, Muczynski, Dorff, Colquhoun, Kovacs, Doppler, ve Ravel, tarafından bestelenen eserleri yorumlayacak. Ayrıca Kevin Wilson ve Matthew Weaver’ın Duo Esplanade için özel olarak yazdıkları parçaların ilk seslendirilişi, ve misafir sanatçı piyanist Krystal Thomas’ın katılımı bu programa orjinal bir ses rengi getirecek.

Turne yerleri ve tarihleri aşağıda yer almaktadır:

  • 20 Kasım – Our Lady of Lourdes Catholic Church, Marysville, OH
  • 22 Kasım – Central Michigan University, School of Music, Mount Pleasant, MI
  • 24 Kasım – University of Akron, School of Music, Akron, OH
  • 27 Kasım – The Book Nook and Java Shop, Montague, MI
  • 29 Kasım – Harbor Unitarian Universalist Congregation, Muskegon, MI

Duo Esplanade hakkinda

Klasik müziğin genç ve başarılı isimleri flütist Ayça Çetin ve klarinetist Katsuya Yuasa’dan oluşan oda müziği grubu, müzisyenler Boston Konervatuarı’nda lisansüstü çalışmalarını sürdürürken kurulmuştur. İki sanatçı da bireysel olarak ABD, İngiltere, İtalya, Kosova, Türkiye, Arjantin, Şili, Ekvator, ve Japonya’da konserler vermiş, 2014 Yamaha Young Performing Artist Competition ve 2015 Boston Woodwind Society Competition gibi prestijli yarışmalar kazanmıştır. Klasik müziğe olan genel ilgiyi arttırmak ve dinamik yaratıcılıklarını paylaşmak için düzenli olarak konserler veren duo üyeleri, Boston ve Florida’da artist diploma ve doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Detaylı bilgi için: www.duoesplanade.wix.com/music

Facebook sayfası: www.facebook.com/DuoEsplanade

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.