Home » AMERIKA » Türk Flütist Boston’daki Müzikseverlerle Buluşuyor

Türk Flütist Boston’daki Müzikseverlerle Buluşuyor

Türk Flütist Boston’daki Müzikseverlerle Buluşuyor

Türk Flütist Boston’daki Müzikseverlerle Buluşuyor

14 Eylul Pazar gunu Boston’da klasik muzik konseri

Flüt sanatçısı Ayça Çetin, önümüzdeki Pazar günü Boston’da bir klasik müzik şöleni sunmaya hazırlanıyor. Pianist Ana Alvarez ve clarinetist Katsuya Yuasa’nın katılımıyla bu konserde baroktan romantiğe, dünya müziğinden çağdaş akımlara kadar her rengi duymak mümkün olacak. Konser 14 Eylul Pazar günü saat 14.00’te Newton Free Library’de halka açık olarak gerceklesek.

Ayça Çetin kimdir?

Türkiye, ABD, İngiltere, Kosova, ve İtalya’da konserler veren flütist Ayça Çetin, etkileyici performansları ve geniş repertuarı ile otoritelerin beğenisini toplamıştır.

Verdiği sayısız konserlerin yanı sıra Çetin, flüt ve müzik dünyasında ödüllere layık görülmüştür. 2012’de, dünyanın en büyük flüt organizasyonu olan ABD’deki National Flute Association Convention Performers yarışmasını kazanmış ve Nixon tahta üflemeli yarışmasında mansiyon ödülü almıştır. 2014’te, yine ABD’de National Flute Association Masterclass Performers yarışmasını kazanmış ve New York Flute Club yarışmasında altı finalistten biri olarak seçilmiştir.

Genç ve başarılı flüt sanatçısı Ayça Çetin, halen The Boston Conservatory’de Linda Toote rehberliğinde Lisansüstü Performans Diploması (GPD) eğitimini burslu olarak sürdürmektedir.

Ayrıntılı bilgi için: http://aycacetin.com/

Facebook event sayfası: https://www.facebook.com/events/929310440430775/929320223763130

Ayça Çetin Konseri

Ayça Çetin Konseri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.