Home » AMERIKA » Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Çevik’ten Veda Resepsiyonu

Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Çevik’ten Veda Resepsiyonu

936e3a667a5bed79ac7b3522f1312c7a_20161001_2_19339446_14617654_webjpg_610x375Türkiye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Halit Çevik, çalışma arkadaşlarına resepsiyonla veda etti.

Atina Büyükelçiliğine atanan Çevik, BM Daimi Temsilcisi olarak bulunduğu New York’taki son mesai gününün ardından Daimi Temsilcilik, New York Başkonsolosluğu ve New York’taki kurumların çalışanlarıyla resepsiyonda bir araya geldi.

Çevik, resepsiyonda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin BM misyonunda tam 4 yıl çalışma arkadaşlarıyla kolektif faaliyetler yürüttüklerini söyledi.

Görevi süresince zaman zaman başarılı bazen de başarısız olduklarını belirten Çevik, “Buradaki 4 senelik mesaimi genel olarak değerlendirdiğimde performans olarak iyi bir noktada olduğumuzu düşünüyorum.” dedi.

Çevik, tüm mesai arkadaşlarına, kendisine ve misyona verdikleri destek ve ahenk içinde gerçekleşen çalışmalar dolayısıyla teşekkür etti.

Feridun Sinirlioğlu 15 Ekim’de görevine başlıyor

Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Feridun Hadi Sinirlioğlu, 16 Ağustos’ta Birleşmiş Milletler Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliğine atanmişti.

Dışişleri Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yedi yıldan uzun zamandır sürdüren Feridun Sinirlioğlu, 15 Ekim’de New York’ta Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi olarak görevine başlayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.