Home » Featured » Video: Barbaros Şansal’a Apronda Saldırı

Video: Barbaros Şansal’a Apronda Saldırı

KKTC’den sosyal medyadaki paylaşımları sonrası sınır dışı edilen Modacı Barbaros Şansal Türkiye’ye gönderildi. Şansal, Atatürk Havalimanı’nın apronunda bir grubun saldırısına uğradı.

KKTC’den sosyal medyadaki paylaşımları sonrası sınır dışı edilen Modacı Barbaros Şansal Türkiye’ye getirildikten sonra gözaltına alındı.

Doğan Haber Ajansı’nın haberine göre, THY’nin tarifeli seferiyle saat 22:30 sıralarında Ercan Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı’na getirilen Şansal’a uçağın yolcuları tepki gösterdi.

Gece geç saatlerde Türkiye’ye gelen Şansal uçaktan inerken apronda da saldırıya uğradı. Görüntülerde Şansal’ın yere düştüğü ve darp edildiği görülüyor.

Polis eşliğinde uçaktan indirilen Şansal, Havalimanı apronundan özel bir kapıdan çıkarıldı. Sonra sağlık muayesinden geçirilen Şansal’ın emniyet müdürlüğüne götürüldüğü bildirildi.

Şansal’ın avukatı Efkan Bolaç Twitter hesabından yaptığı açıklamada, darp edilen Şansal’ın ellerinde ve vücudunda çizikler olduğunu söyledi.

DHMİ Şansal’a saldırı nedeniyle soruşturma başlattı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi gözaltına alınan modacı Barbaros Şansal’ın havalimanı apronunda darp edilmesine ilişkin kurum içi soruşturma başlattı.

Sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle hakkında gözaltı kararı verilen modacı Barbaros Şansal dün KKTC’den sınır dışı edilmiş ve Türkiye’ye gönderilmişti. Sorgusu devam eden Şansal’ın gece geç saatlerde havalimanının apronunda uçaktan inerken bir grup tarafından darp edildiği ortaya çıkması Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ni harekete geçirdi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) olay hakkında kurum içi soruşturma başlatıldığını duyurdu. DHMİ tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: “02 Ocak 2017 gece saatlerinde KKTC’den sınır dışı edilerek İstanbul Atatürk Havalimanı’na getirilen Barbaros Şansal’a, darp girişiminde bulunulduğu öğrenilmiştir. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir. Sıkı güvenlik tedbirlerinin her zaman çok titiz bir şekilde uygulandığı Atatürk Havalimanı uçak park alanlarına, yolcu ve görevlilerin haricinde kimsenin ulaşmasına imkân bulunmamaktadır. Nitekim bu darp girişimi esnasında da aprona dışarıdan kimsenin girmediği tespit edilmiştir. Bu olayda, Genel Müdürlüğümüzün faaliyetleri kapsamında herhangi bir ihmal ve zafiyet kesinlikle söz konusu değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Şansal’ın avukatı Efkan Bolaç Twitter hesabından yaptığı açıklamada, darp edilen Şansal’ın ellerinde ve vücudunda çizikler olduğunu söylemişti.

Barbaros Şansal’ın Twitter hesabında daha önce aldığı tehditler de dikkat çekiyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.