Home » AMERIKA » 2017 Green Card Başvuru Çekiliş Sonuçları Aciklandi

2017 Green Card Başvuru Çekiliş Sonuçları Aciklandi

Amerika’da yaşamak isteyenler için Green Card başvuru sonuçları açıklandı. Peki Green Card çekiliş sonuçları nasıl öğrenilir?

Birçok vatandaş yaklaşık 5 ay önce yaptığı 2017 Green Card başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyordu.

Green Card başvuru sonuçları 2 Mayıs’ta açıklandı. 
2017 Green Card başvuru sonuçlarına https://www.dvlottery.state.gov/ adresinden ulaşmak mümkün. Fakat sitede oluşan yoğunluk nedeniyle sorgulama ekranında gecikmeler yaşanabiliyor.

Başvurular için tıkladığınız sitenin en altında “Check Status” bulunmaktadır. O linke tıkladıktan sonra yeni bir sayfa açılacaktır.

Çıkan sayfada “uyarı” bulunmaktadır. Uyarı ise sonraki sayfa için “onay numarası, soyadı ve doğum tarihi”nin eksisiz bir şekilde doldurulmasını istemektedir. Continue linkine basıldıktan sonra yeni bir link açılacaktır.

Açılan sayfada 4 bölüm bulunmaktadır. Confirmation Number (Onay numarası), Last / Family Name ( Sadece soyad), Year of Birth (doğum tarihi), Authentication (Doğrulama kodu). Önemli not 2: Soyad bölümünüde “Türkçe karakterler” kullanılmamalıdır.

İstenilen bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulduğunda sonuç sayfası çıkacaktır. Sonuç sayfasında “Has not been selected” (seçilmedi) çıkarsa başvuru sonucunuz olumsuz olarak görülmüştür.

Şayet bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulduğu taktirde “Session timed out” (zaman aşımına uğrama) çıkıyorsa 2 durumdan birisi gerçekleşmiştir: Bilgileri “5 dakika” içinde doldurulmamıştır ya da sitede yoğunluk söz konusudur. Bilgileri tekrardan 5 dakika için doldurmanız gerekmektedir.

Bilgileri hızlı bir şekilde girdikten sonra sonuç sayfası açılınca, “barkodlu bir sayfa içerisinde” ad ve soyad yazılıyorsa, başvuru “olumlu” olarak sonuçlanmıştır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.