Home » Featured » Yorum: Diyanet İşlerine Çağrı

Yorum: Diyanet İşlerine Çağrı

12719470_10156751545220717_9041731329608427864_o-2Münafıklardan (iki yuzlulerden, gercekte olduklari gibi gorunmeyenlerden, n.a.) bir grup, İslâm’a ve Müslümanlara zarar vermek, küfre destek olmak ( gercegin uzerini ortmek icin n.a.), mü’minlerin arasına tefrika (muslumanlarin arasina ayrilik, kavga, n.a.) sokmak ve daha önce Allah’a ve Rasûlü’ne karşı harp ilan etmiş bulunan adamın gelip kendilerine katılmasını beklemek maksadıyla, (aslında bir üs olarak kullandıkları) bir mescit yaptılar. Fakat onlar hiç şüpheniz olmasın, “Bu mescidi yapmaktaki maksadımız, iyilikten başka bir şey değildir.” diye yemin de ederler. Ama Allah şahittir ki, onlar kesinlikle yalancıdırlar.” (Ali Unal) (n.a.=Nevzat Ayar) 9.Tevbe Suresi 107. Ayet

Böyle bir mescidde sakın namaza durma! Daha ilk gününde takvâ üzerine kurulan bir mescid, içinde namaz kılman için çok daha uygundur. O mescidde temizlenmek (ruhunu iki yuzlulukten, dolandiriciliktan ve icten icten hain gizli planlar yapmaktan arindirma cabasi, n.a.) arzusu taşıyan kimseler vardır. Allah, temizlenenleri sever.” (Bayraktar Bayrakli) (n.a.=Nevzat Ayar) 9.Tevbe Suresi 108. Ayet

Kur’an dan iki ayet. Munafik kelimesi ile basliyor ilki. Peki munafik ne demek?

Hz.Muhammed a.s. Münafığın 4 alametini şöyle belirtmiştir:

Abdullah İbni Amr İbni’l-Âs (radıyallahu anhümâ) dan rivayet edildiğine göre Nebî (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurdu:

Dört huy vardır ki bunlar kimde bulunursa o kişi tam münâfık olur. Kimde de bu huylardan biri bulunursa, onu terkedinceye kadar o kişide münâfıklıktan bir sıfat bulunmuş olur:

Kendisine guvenildiginde, bir şey emânet edildiği zaman ona ihanet eder.
Her konuştuğunda yalan söyler.
Bir söz verdiginde, bir anlasma yaptiginda, sözünden döner.
Tartisma cikinca, saygısızca  terbiyesizce, dusuncesizce, seytani ve asagilayici bir tavir takinir, haksızlık yapar.

Kaynak: Buhârî, Îmân 24, Mezâlim 17, Cizye 17; Müslim, Îmân 106. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Sünnet 15; Tirmizî, Îmân 14; Nesâî, Îmân 20″ ve http://sunnah.com/bukhari/2/27

Sizce bu dort huy kimi anlatiyor? Sanki Hz. Muhammed a.s. bire bir Recep Tayyip Erdogani ve Akepe’yi tarif etmis.

Boyle bir munafik/iki yuzlu sahtekarlarin oldugu yerde, saygiyla anildigi yerde sakin ola namaza durma diyor bir sonraki ayet. Onun zamaninda da iki yuzluler/sahtekarlar/munafiklar ilk cami olan Quba camisine yakin bir cami acmislar, Mescid-i Dirar. Hz. Muhammed o mescidi yiktirmis arazisini de copluk yaptirmis.

Yani anlatilmaya calisilan bir yerin uzerinde cami yaziyor diye orasi cami olmaz. Icerisinde Allah’in ahlaki temiz, saf, karsiliksiz hislerle öğretiliyorsa orasi camidir. Eger orasi iki yuzluluk icin, insanlar arasina kavga sokmak birbirine dusurmek icin, insanlari kandirip kullanmak icin, isledigin suclarin uzerini ortmek icin kullaniliyorsa orasi munafiklarin yuvasidir, şeytanin yuvasidir ve peygamberimiz oyle bir yeri yerle bir etmis, arazisinide copluk yapmistir.

Münafikligi, iki yüzlülügü, hirsizligi bu kadar acik ve net bir sekilde ortada olan bir insanin ve bir grubun, Recep Tayyip Erdogan ve cetesinin bir camide onore edilmesi o camiyi cami olmaktan cikarir. Orasi artik Mescid-i Dirar’dir. Turk milletinin temiz parasiyla yapilmis bu caminin acilisina bu insanlari davet ederek kirletmeyin. “Daha ilk gününde takvâ üzerine kurulan bir mescid, içinde namaz kılman için çok daha uygundur” diyor ayet.

Daha ilk gununde kirletmeyin orayi. Eger Dinayet bu kirin parcasi oluyorsa, bu cetenin isledigi suclarin uzerini dini kullanarak ortmeye calisiyorsa o diyanet de Islamin diyaneti degil, munafiklarin diyaneti olur. Küfür icindedir.

Kur’an da gayet acik ve net bir sekilde yazilmis, Hz. Muhammed a.s. gayet acik ve net bir sekilde soylemis. Simdi sira sizde. Siz de gayet acik ve net bir sekilde Kur’an dan yanami olacaksiniz, yoksa iki yuzlulugunuz icinde munafiklardan yanami olacaksiniz? Eger kendinize musluman diyorsaniz takip etmeniz gereken yol gayet acik ve net.

Nevzat Ayar, New York

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.