Home » Featured » Erdoğan’ı Gezi’ye çaya çağırdılar

Erdoğan’ı Gezi’ye çaya çağırdılar

Taksim Gezi Parkı Koruma ve Güzelleştirme Derneği , Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezi Parkı’na ilişkin aleyhte karar veren Kültür Bakanlığı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu üyelerini, aileleri ile birlikte Gezi Parkı’na çaya davet etti.

cay
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Taksim’deki Gezi Parkı, cesur olunacak konulardan biri, bak bir daha söylüyorum. Oraya o tarihi eseri inşa edeceğiz. Maskem’in oraya bir selatin cami yerleştirilmesi lazım. Bir diğeri de AKM.. Oraya gerçekten dev bir opera binasını yerleştirmek suretyiyle, ‘bizim sanat anlayışımız bu, bunu da görün’ demek lazım” sözlerine tepkiler dinmiyor. Taksim Gezi Parkı Koruma ve Güzelleştirme Derneği , Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezi Parkı’na ilişkin aleyhte karar veren Kültür Bakanlığı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu üyelerini, aileleri ile birlikte Gezi Parkı’na çaya davet etti.

Her daim Gezi’deyiz, bekliyoruz

Yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “projenin arkasında olduğunu beyan eden politikacılar ile Koruma Kurulu’nun Kışla’ya ret kararını reddeden Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu üyelerini Gezi Parkı’nda aileleriyle birlikte bir gün geçirmeye davet ediyoruz İleride kent kalabalıklaşsa da insanlara temiz hava aldıracak bir bölge olabileceği öngörüsüyle yetmiş yıl önce topluma, halka kazandırılmış Taksim Gezi Parkı’nı, parkımızı görmelerini, kararlarını bundan sonra vermelerini istiyoruz. Kesilmek istenen ağaçların altında bir gün geçirmelerini; parktaki çocukları, gençleri, anne babaları, yaşlıları, kedileri, köpekleri, kelebekleri, kuşları, böcekleri izlemelerini, seslerini dinlemelerini, aralarına katılmalarını tavsiye ediyoruz.Gezi havasının ve doğanın iyileştirici gücünün herkes kadar onlara ve alacakları kararlara da faydalı olacağına inanıyoruz. Günün sonunda, Haziran 2013’de parkının imha edilmesine canı pahasına itiraz ederek iradesini net olarak ortaya koyan halkın sesini de artık duymalarını ve halkın, hukukun, adaletin, barışın ve doğanın tarafına yönelmelerini ümit ediyoruz. Her daim Gezi’deyiz… Bekliyoruz.”

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.