Home » AMERIKA » New York’ta Fenerbahçeliler Balosu

New York’ta Fenerbahçeliler Balosu

New York'ta Fenerbahçe Çokusu

New York’ta Fenerbahçe Çokusu

ABD’nin New York şehrinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Fenerbahçeliler Balosu, Times Meydanı’ndaki Marriott Hotel’de yapıldı

ABD’nin New York şehrinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Fenerbahçeliler Balosu, Times Meydanı’ndaki Marriott Hotel’de yapıldı. ABD’de yaşayan Fenerbahçe taraftarlarını çatısı altında toplayan Fenerbahçe USA Derneği bu yıl 12.’si düzenlenen baloda Fenerbahçe’nin 19. Şampiyonluk kutlamasını da gerçekleştirdi.

Baloya BM Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Halit Çevik, görevine yeni başlayan New York Başkonsolosu Ertan Yalçın, Chobani Yoğurt’un kurucusu işadamı Hamdi Ulukaya ve çok sayıda davetli katıldı.

Gecede sahne alan şarkıcı Fatih Ürek sevilen şarkılarını seslendirdi. Balonun açılış konuşmasını yapan Fenerbahçe USA Derneği Başkanı Ömer Ekinci, derneklerinin Fenerbahçe Spor Kulubu Ailesi’nin önemli bir taşı olduğunu ifade etti. Fenerbahçe’nin 19. Şampiyonluk kutlamasını da yaptıklarını belirten Ekinci, gecenin organize edilmesinde katkısı olan herkese teşekkür etti.

Başkonsolos Yalçın, görevine başlattıktan sonra katıldığı ilk etkinliğin Fenerbahçe USA balosu olduğunu belirterek “Babam Galatasaraylıydı. Abim ise bana bir Fenerbahçe sevgisi aşıladı. Fenerbahçe sevgisinin yıllar sonra beni New York’ta kucaklayacağını hiç tahmin etmezdim. Bunun için öncelikle size çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Büyükelçi Çevik ise, Fenerbahçe’nin 19. şampiyonluğunu tebrik ederek, diğer bütün kulüplere de başarılar diledi. Programdan duyduğu memnuniyeti dile getiren Çevik, geceyi organize edenlere teşekkür etti. İşadamı Ulukaya, Fenerbahçe sevgisinin çocukluk yıllarından geldiğini ifade ederek “Erzincan’da küçük bir kasabada 8 yaşından liseye kadar bizim için en önemli şey Fenerbahçe’ydi. Fenerbahçe hayatımızda önemli bir yere sahipti. Bu gece beni buraya davet ettiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim.” diye konuştu. Dernek Başkanı Ekinci, Ulukaya’yı Fener USA derneğine üye yaparak ‘Fener Kimliği’ verdi.

Baloda, şarkıcı Fatih Ürek, New York’taki Fenerbahçelilere unutamayacakları bir gece yaşattı. Gecede düzenlenen açık artırmada, Fenerbahçe futbol takımının oyuncularından Emre Belözoğlu’nun forması 2 bin, Moussa Sow’un forması 2 bin, Emenike’nin 3 bin, Mehmet Topal’ın kramponu ve forması 6 bin, Kuyt ve Diego’nun forma-kramponu 10 biner dolardan satıldı. Gecenin sonunda üstünde Fenerbahçe yazılı yaş pasta kesildi.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.