Home » AMERIKA » SEV Mezunları New York’da Buluştu

SEV Mezunları New York’da Buluştu

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir Amerikan Koleji ve Tarsus Amerikan Kolejleri’nin Amerika’da yaşayan mezunları New York’ta bir araya geldi.

SEV Leaders III’ adlı etkinliğe Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) ve Friends of American Board Schools in Turkey (FABSIT) ev sahipliği yaptı. Princeton Club of New York’taki etkinliğe Türkiye’de ve Amerika’da dev şirketlerde önemli görevler üstlenen mezunlar da katıldı.

Ünlü isimler katıldı

SEV Okulları mezunu ve destekçililerin katıldığı gecede, Red Herring dergisi tarafından, “ABD’nin 20 Örnek Girişimcisi” listesine dahil edilen ve 30 yıl boyunca Silikon Vadisi’nde çalışmalar yapan, e-ticaret ve internetin ticarileşmesine öncülük etmiş, Üsküdar Amerikan Lisesi mezunu Magdalena Yeşil ana konuşmacı olarak yer aldı.

Magdalena Yeşil başarı hikâyesinin; eleştiriye açık olmanın insanı geliştirdiğini ve başarıya sürüklediğine değindikten sonra “Bu akşam ana konuşmacı ben olabilirim ama bu akşam sizin akşamınız, sizin sorularınızı yanıtlamak, sizi dinlemek için buradayım.” diyerek mezunlarla karşılıklı soru-cevap yaptı.

‘Dayanışma ruhu çok önemli’

Gecenin diğer konuşmacıları Tarsus Amerikan Koleji mezunu Prof. Dilhan Kalyon, başarılı girişimcilerden Üsküdar Amerikan Koleji mezunu Hakan Baş ve Tarsus Amerikan Koleji mezunu Nazmiye Sabuncuoğlu Arslantürk oldu.

Konuşmacılar; öylesine güçlü, köklü ve kaliteli eğitim veren okullardan mezun oldukları için gurur duyduklarını ve bu okullarda aldıkları eğitimin iş hayatlarına büyük katkısı olduğunu belirttiler. Mezunlar arasındaki dayanışmanın gücünü ve desteğini her zaman hissettiklerini de belirten konuşmacılar, mezunlar arasındaki bu dayanışmanın okulların güçlü ruhunu oluşturan faktörlerden biri olduğunu da belirttiler.

İzmir’den de misafir vardı

Elde edilen gelirin burs fonlarına aktarıldığı gecede SEV Mütevelli Heyeti Başkanı Tamer Şahinbaş ve bu gece için 1 günlüğüne Türkiye’den New York’a gelen SEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet T. Nane ; 1.5 asırlık ‘dayanışma ruhu’nun gelecek kuşaklarca da sürdürülmesini sağlamak amacıyla bu geceyi düzenlediklerini belirterek; bu dayanışma ruhu içinde çok daha büyük başarılara imza atılacağını dile getirdi.

Gecenin en ilgi geçen renklerinden biri ise okul gezileri kapsamında New York ve Boston’daki seçkin üniversiteleri gezecek olan İzmir Amerikan Koleji öğrencileri oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seren Icacan, New York

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.